Inne sekcje

      Oprócz sekcji wiodących, w AKS-IE uprawiano także inne dyscypliny sportu. Danuta Wieczorek była czołową postacią sekcji tenisa ziemnego. Zdobyła mistrzostwo Polski juniorek. Przez lata w AKS szkolono młodzież do lat 18.

     W latach 70-tych i 80-tych istniała w AKS sekcja siatkówki, jednak nie odnosiła znaczących sukcesów. Skład drużyny opierał się na uczniach Technikum Ekonomicznego.

     Sekcja pływacka pod szyldem AKS funkcjonowała dosyć krótko. Tworzyli ją głównie zawodnicy z Bytomia, tam też była jej siedziba. W 1955 roku sekcję przekazano do Koła Sportowego ZBM Bytom.

     Łucznicy AKS odbywali swoje treningi na strzelnicy w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Gdy ją zlikwidowano,. Sekcja podupadła. W 1966 roku wraz z szachistami AKS łucznicy przeszli pod skrzydła KS Konstal.

     Wspomniani szachiści w latach 60-tych występowali nawet w I lidze. Jednym z wyróżniających się zawodników był Drozd, który regularnie reprezentował Polskę na turniejach międzynarodowych.

     W AKS działała również sekcja bokserska, choć wiadomo o niej najmniej. Zachowała się tylko jedna fotografia pięściarza. Bokserzy trenowali i walczyli podobno w salce, która mieściła się za dawnym kinem Colloseum, a obecnie bazarem miejskim.   

<- Wróć